ARTIMIAUSI MOKYMAI

Naujienlaiškis

Įveskite savo el.pašto adresą

ADR vairuotojams


03

 

 

Prisijungimas prie ADR TESTŲ vairuotojams


Vairuotojų pavojingųjų krovinių vežimo ADR testų sistema nuotoliniu būdu leidžia papildomai greitai ir savarankiškai pasiruošti ADR vairuotojų kvalifikacijos egzaminui, kuris laikomas Lietuvos transporto saugos administracijoje. Sistema tinka besiruošiantiems pirminiam egzaminui, taip pat ir kvalifikacijos tobulinimo laikymo ar perlaikymo egzaminams ir suteikia galimybę greitai ir patogiai patobulinti savo ADR žinias. Šia sistema naudojasi ir mokymo įstaigos, ruošiančios ADR vairuotojus.


TESTŲ UŽSAKYMAS IR APMOKĖJIMAS

1. Testus užsakykite užpildę Testų užsakymo formą, joje nurodydami vardą ir pavardę arba įmonės pavadinimą, kuriai išrašyti sąskaitą faktūrą, el. paštą, į kurį atsiųsti prisijungimo prie testų programos vardą (-us) ir slaptažodį (-ius), telefono numerį, jei reikėtų susisiekti dėl informacijos patikslinimo; pasirinkite norimą testą ir laikotarpį, jei reikalinga išankstinio mokėjimo sąskaita, pasirinkite „Atsiųsti išankstinio mokėjimo sąskaitą“ arba „Atsiųsti sąskaitą faktūrą po apmokėjimo“, įveskite rodomą apsauginį kodą į šalia esantį langelį ir patvirtinkite užsakymą testų užsakymo formoje nuspaudę mygtuką „Užsakyti“. Užpildžius testų užsakymo formą, kaip patvirtinimas, kad užsakymas išsiųstas, atsiras užrašas „Sveiki, Jūsų užsakymas yra sėkmingai užregistruotas! Mokėjimas nėra automatizuotas su banku. Mokėjimą atlikite prisijungę prie savo banko. Visa informacija išsiųsta Jūsų nurodytu el. paštu. Ačiū, kad naudojatės mūsų paslaugomis“.

2. Sumokėkite už testus Testų užsakymo formoje nurodytą sumą į Mokymo centro Swedbanko sąskaitą. Atkreipiame dėmesį, kad mokėjime rekvizitai turi būti nurodyti taip:
Gavėjo pavadinimas: Mokymo centras „9 sritys“, UAB
Gavėjo sąskaita: LT877300010138748066
Gavėjo kodas: 303281922
Mokėjimo paskirtis: Už ADR testus…

3. Gavus apmokėjimą, sugeneruotą prisijungimo prie testų programos vardą (-us) ir slaptažodį (-ius) atsiųsime Jums el. paštu.


Kiekvieno mokymo kurso (A1, A2, A3 ir A4) testai yra dviejų sudėtingumo lygių – I lygis – pradedantiesiems, ir II lygis – pažengusiems. Kurio lygio testus spręsti pasirenka naudotojas, tačiau rekomenduojama II lygio testus spręsti tuo metu, kai yra galimybė naudotis ADR ir kitais teisės aktais.

Testą, kaip ir egzamino LTSA testą, sudaro:
25 klausimai (A1 kursas) – spręsti skiriama 120 min.
15 klausimų (A2, A3 arba A4 kursas) – spręsti skiriama 90 min.


KAIP PRADĖTI SPRĘSTI?

1. Prisijunkite prie testų programos įvesdami el. paštu Jums atsiųstą prisijungimo vardą ir slaptažodį. Spauskite „TESTAS“ ir mygtuką „Pradėti!“. Kiekvienas testo klausimas turi po keturis galimus atsakymo variantus, iš kurių tik vienas yra teisingas ir trys neteisingi. Atkreiptinas dėmesys, kad testų užduotys suformuluotos darant prielaidą, kad pavojingieji kroviniai vežami pagal ADR reikalavimus (t. y. be išimčių), nebent pačiame klausime arba atsakyme yra nuoroda apie taikomą išimtį. Teisingą atsakymą (-us) pažymėkite varnele ir spauskite „Kitas klausimas“. Norėdami grįžti į ankstesnį klausimą, spauskite mygtuką „Ankstesnis klausimas“. 

2. Atsakę į paskutinį testo klausimą, lango apačioje paspauskite mygtuką „Baigti testavimą“. Pateikiama informacija yra susijusi su Jūsų testo sprendimu (testo trukmė, teisingai atsakyti klausimai, teisingų atsakymų procentai ir kt.).

3. Norėdami peržiūrėti testo klausimus, spauskite mygtuką „Peržiūrėti atsakymus“. Teisingo atsakymo variantas pateikiamas žalia spalva, o varnelė prie atsakymo – Jūsų pasirinktas atsakymo variantas.

4. Norėdami spręsti naują testą, spauskite programos viršutiniame kairiajame kampe mygtuką „Iš naujo“, mygtuką „TESTAS“ ir „Pradėti!“.

Išsprendę bent kelis testus, programos lange prieš spaudžiant mygtuką „Pradėti!“ galite pasirinkti vieną iš trijų klausimų pateikimo būdų:
1. Pasirinkti iš visų klausimų – programa pateikia atsitiktinius klausimus.
2. Parinkti tik man rečiausiai išpuolusius klausimus – programa pateikia atsitiktinius klausimus iš anksčiau nespręstų klausimų.
3. Parinkti klausimus, panaudojant programos dirbtinį intelektą – programa parenka klausimus, į kuriuos atsakėte neteisingai.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________

IŠBANDYKITE TESTĄ NEMOKAMAI

Išbandykite ADR A1 testų programos nemokamą versiją.

Prisijungimas prie testų programos:

Prisijungimo vardas – DEMOA1
Prisijungimo slaptažodis – DEMOA1

DEMO versijoje yra 15 atsitiktinai parinktų klausimų iš A1 kurso (I lygio pradedantiesiems ir II lygio pažengusiems). Programos galimybės apribotos.

________________

Išbandykite ADR A2 testų programos nemokamą versiją.
Prisijungimas prie testų programos:
Prisijungimo vardas – DEMOA2
Prisijungimo slaptažodis – DEMOA2

DEMO versijoje yra 10 atsitiktinai parinktų klausimų iš A2 kurso (I lygio pradedantiesiems ir II lygio pažengusiems). Programos galimybės apribotos.


ADR EGZAMINO LAIKYMAS IR MOKYMO KURSAI 

  1. Egzaminą LTSA leidžiama laikyti baigus pilną arba žinių atnaujinimo mokymo kursą mokymo įstaigoje ir turint tai patvirtinantį liudijimą
  2. Registracija internetu ADR egzaminui LTSA
  3.  LTSA egzaminą galima laikyti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose
  4. Egzamino LTSA metu leidžiama naudotis ADR ir kitais teisės aktais
  5. ADR keičiasi kas 2 metus, todėl žinias ir įgūdžius būtina nuolat tobulinti

A1. Pagrindinis mokymo kursas pavojingiesiems kroviniams vežti
A1 kursą (arba A1 žinių atnaujinimo kursą) privalo išklausyti visi pavojinguosius krovinius vežančių transporto priemonių vairuotojai, toks mokymas yra visų ADR vairuotojų mokymų pagrindas.
A1 kurso mokymo tikslas – supažindinti vairuotojus su pavojais, kurie kyla vežant pavojinguosius krovinius, suteikti svarbiausios informacijos, kuri būtina nelaimingo įvykio tikimybei sumažinti ir užtikrinti, kad įvykus nelaimei jie galėtų imtis priemonių, būtinų jų pačių, visuomenės ir aplinkos saugumui užtikrinti ir nelaimės padariniams sumažinti.
Išlaikius A1 kurso egzaminą LTSA, prireikus galima toliau laikyti A2, A3 arba A4 kursų egzaminus.

A2. Specializuotas mokymo kursas pavojingiesiems kroviniams vežti cisternomis
A2 specializuotą kursą (arba A2 žinių atnaujinimo kursą) privalo išklausyti tik transporto priemonių arba MEMU, vežančių pavojinguosius krovinius didesnės nei 1 m3 talpos stacionariosiose arba nuimamosiose cisternose, vairuotojai, didesnės nei 1 m3 talpos transporto priemonių baterijų vairuotojai ir transporto priemonių arba MEMU, vežančių pavojinguosius krovinius konteinerinėse cisternose, kilnojamosiose cisternose arba DDK, kurių individuali talpa viršija 3 m3 vienam transporto vienetui, vairuotojai.
A2 kurso mokymo metu vairuotojai supažindinami su transporto priemonės judėjimu kelyje, įskaitant krovinio judėjimą transporto priemonėje, specialiais reikalavimais transporto priemonėms, skirtingomis cisternų pripildymo ir ištuštinimo sistemomis, papildomais transporto priemonių naudojimo reikalavimais ir kt.

A3. Specializuotas mokymo kursas 1-os klasės pavojingiesiems kroviniams vežti
A3 kursą (arba A3 žinių atnaujinimo kursą) privalo išklausyti tik transporto priemonių, kuriomis vežamos 1 klasės sprogstamosios medžiagos ar gaminiai, išskyrus 1.4 poklasio S suderinamumo grupės medžiagas ir gaminius, MEMU, kuriais vežami mišrūs kroviniai – 1 klasės medžiagos ar gaminiai kartu su 5.1 klasės medžiagomis, vairuotojai.
A3 kurso mokymo metu vairuotojai supažindinami su pavojaus rūšimis, būdingomis sprogstamosioms ir pirotechninėms medžiagoms ir jų gaminiams, specialiais reikalavimais 1 klasės sprogstamųjų medžiagų ir gaminių mišriam sukrovimui ir kt.

A4. Specializuotas mokymo kursas 7-os klasės pavojingiesiems kroviniams vežti
A4 kursą (arba A4 žinių atnaujinimo kursą) privalo išklausyti tik transporto priemonių, vežančių tam tikras 7 klasės radioaktyviąsias medžiagas vairuotojai. A4 kurso mokymo metu vairuotojai supažindinami su pavojaus rūšimis, būdingomis jonizuojančiajai spinduliuotei, specialiais reikalavimais pakuotei, jos tvarkymui, mišriam sukrovimui ir sudėjimui, specialiomis priemonėmis, taikomomis įvykus avarijai vežant radioaktyviąsias medžiagas, ir kt.


Testų kainos
UŽSAKYMO forma


Išsamesnė informacija telefonu 8 670 50 507 ir el. paštu info@9sritys.lt

© Mokymo centras „9 sritys“, UAB