ARTIMIAUSI MOKYMAI

Naujienlaiškis

Įveskite savo el.pašto adresą

Skaitmeninio tachografo vairuotojo kortelė – profesionalaus vairuotojo darbo įrankis

tachografu-kursai-mokymo-centras-9-sritys-uab-2Šių dienų profesionalaus vairuotojo neatsiejamas darbo įrankis yra jo naudojama skaitmeninio tachografo vairuotojo kortelė. Valstybinė kelių transporto inspekcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau – Inspekcija) kiekvieną mėnesį išduoda daugiau nei tūkstantį tachografo vairuotojo kortelių, o per metus išduodamų kortelių skaičius siekia net penkiolika tūkstančių.

Vairuotojai, vairuojantys transporto priemonę su įrengtu skaitmeniniu tachografu, privalo naudoti skaitmeninio tachografo vairuotojo kortelę. Vairuotojo kortelė skirta tam, kad būtų galima identifikuoti vairuotoją bei laikyti informaciją apie vairuotojo veiklos laikotarpius, maksimalų transporto priemonės greitį ir kt. Ateityje šiuos duomenis papildys vairavimo pradžios ir pabaigos vietos koordinatės, gaunamos naudojant globalią navigacijos palydovinę sistemą.

Vairuotojo kortelės atmintyje saugomi 28 dienų duomenys. Vairuotojas gali turėti tik vieną galiojančią kortelę. Jis privalo naudoti tik savo asmeninę kortelę. Neleidžiama naudoti kortelės, kurios galiojimo laikas yra pasibaigęs. Jeigu vairuotojo kortelė sugadinama, blogai veikia, pametama arba pavagiama, vairuotojas per 7 kalendorines dienas turi kreiptis į Inspekciją, kad kortelė būtų pakeista. Pranešti apie kortelės blogą veikimą, praradimą ir užsisakyti naują vairuotojo kortelę, galima tiesiog prisijungus prie Inspekcijos informacinės sistemos Inspekcijos interneto puslapyje www.vkti.gov.lt arba elektroninių paslaugų svetainėje www.epaslaugos.lt. Vairuotojo kortelė išduodama 5 metams. Pasibaigus vairuotojo kortelės galiojimo laikui transporto priemonės vairuoti negalima.

Dažnai kyla klausimų, kokių dokumentų reikia teikiant prašymą išduoti skaitmeninio tachografo vairuotojo kortelę ne Lietuvos piliečiui. Informuojame, kad užsienio šalies pilietis, pageidaujantis vairuotojo kortelę gauti pirmą kartą, ją pakeisti ar atnaujinti, turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą, asmens tapatybės kortelę, vairuotojo kortelę, leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje arba Europos Sąjungos (toliau – ES) ar Europos laisvosios prekybos asociacijos (toliau – ELPA) valstybėje išduotą vairuotojo pažymėjimą), kad būtų galima identifikuoti prašymą pateikiantį asmenį, užpildytą nustatytos formos prašymą, ES ar ELPA valstybės narės piliečio pasą ar asmens tapatybės kortelę ir Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro nustatytos formos pažymą, patvirtinančią pareiškėjo teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, kai pareiškėjas yra ES ar ELPA valstybės narės pilietis, vairuotojo pažymėjimą, kai pareiškėjas turi ne Lietuvos Respublikoje išduotą vairuotojo pažymėjimą, vieną nuotrauką, atitinkančią Nuotraukų asmens dokumentams reikalavimus; nuotraukos pateikti nebūtina, jei ji buvo teikta Inspekcijai per pastaruosius 2 metus kartu su prašymu išduoti, pakeisti ar atnaujinti tachografo kortelę arba jei pareiškėjas pageidauja ir sutinka, kad vairuotojo kortelėje būtų naudojama tokia pati nuotrauka kaip ir turimame galiojančiame ne anksčiau kaip prieš 5 metus (skaičiuojant nuo prašymo pateikimo Inspekcijos skyriui dienos) Lietuvos Respublikoje išduotame vairuotojo pažymėjime (tokiu atveju nuotrauka gaunama iš Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių vairuotojų registro), pažymą apie asmens deklaruotą gyvenamąją vietą ir leidimo gyventi Lietuvos Respublikoje duomenis (jie nurodomi prašyme), kai pareiškėjas yra ne ES ar ne ELPA valstybės narės pilietis. Keičiant ar atnaujinant vairuotojo kortelę, papildomai reikia pateikti turimą blogai veikiančią vairuotojo kortelę, oficialų pranešimą apie vairuotojo kortelės blogą veikimą, praradimą ar vagystę,  dokumentą, patvirtinantį, kad vairuotojo kortelė buvo pavogta, ir kt.

Kitoje ES šalyje išduota galiojanti vairuotojo kortelė galioja ir Lietuvos Respublikoje.

Pasikeitus vairuotojo pažymėjimo duomenims (t. y. pakeitus vairuotojo pažymėjimą), vairuotojo kortelės keisti nereikia.

Vairuotojo kortelė išduodama per 15 darbo dienų nuo prašymo išduoti tachografo kortelę pirmą kartą ar ją atnaujinti pateikimo Inspekcijai dienos, per 5 darbo dienas nuo prašymo pakeisti tachografo kortelę pateikimo Inspekcijai dienos. Vairuotojo kortelę pareiškėjas gali atsiimti asmeniškai arba ją gali atsiimti pareiškėjo įgaliotas asmuo. Pažymime, kad pasiimti kortelės į Inspekciją vykti nebūtina – galima užsakyti pristatymą paštu į pageidaujamą vietą.

Plačiau apie vairuotojo kortelę skaitykite Inspekcijos interneto svetainės www.vkti.gov.lt dalyje „Vairuotojo kortelės išdavimas“.

Valstybinės kelių transporto inspekcijos informacija


Mokymo centre „9 sritys“, UAB, nuolatos rengiami Tachografų kursai „Vairuotojų vairavimo, darbo, poilsio režimas ir apskaitos vedimas“ vairuotojams ir transporto vadybininkams.  Kursus veda ilgametę darbo patirtį Valstybinėje kelių transporto inspekcijoje turintis dėstytojas 

Plačiau apie mokymo programą

Registracija į Tachografų kursus telefonu 8 670 50 507 arba užpildžius Registracijos formą.